Описание
У далекому 1957 році, коли Віра Сурніна вперше з'явилась на сцені Палацу Культури м.Нововолинська, вона захоплено вигукнула: "О! Та у вас тут, як у столиці, як у справжньому театрі!". Віру Андріївну Сурніну вважають засновницею самодіяльного народного театру Нововолинського Палацу Культури. В Нововолинську вона здійснила 30 постановок. Саме її активність, невтомний творчий пошук, постійний ентузіазм, нестримне горіння у творчій праці привели театр до загального визнання. У 1964 році, після перемоги на Республіканському огляді художньої самодіяльності, театру було присвоєне високе і почесне звання Народного. "Робота у колективі народного театру -праця відповідальна і серйозна" - любив говорити Володимир Григорович Маркевич, що зіграв на нововолинській сцені близько 50 ролей. Невтомним аматором сцени був і Володимир Черних, який не залишав сцену 44 роки, багато і вдумливо працював над кожною роллю. Федір Сидорчук, крепильник шахти, був ветераном театру. Його першою роллю була роль Тимоша у п'єсі Васильченка. Федір був настільки закоханий у театр, що вступив на заочний факультет Московського народного університету, на театральний факультет. "Шахту я, звичайно, не кину, але й без театру не можу жити." - говорив Сидорчук. Гордістю колективу була Марія Степанівна Курганська, заслужена артистка УРСР. У її творчій палітрі сотні зіграних ролей, 25 із них у нововолинському театрі. Обличчям театру були і є люди - артисти-аматори, яким притаманні такі піднесені такі людські якості, як безмежна закоханість, одержимість і відданість Мельпомені. Та й справді, яким треба бути закоханим у театр, сцену, щоб відразу, без будь-якої матеріальної вигоди, працюючи зовсім на протилежній основній роботі (шахті, заводі, фабриці, підприємстві), після зміни, замість відпочинку біля домашнього вогнища, в колі своєї родини, мерщій поспішати в Палац на репетицію чи виїзну виставу. Такі люди є ядром колективу, його серцевиною. У різні роки режисерами театру були: Віктор Ніжинець, Ольга Маркевич, Леонід Сахарук, Анатолій Хохлов, Тетяна Шляхтіна, Андрій Кривицький. З 2009 року режисером театру є Олена Марків. Здійснені постановки:
- "Зараз або ніколи." за п'єсою В.Красногорова
- "Обережно: жінки!" А.Курейчик
- "Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці." М.Старицький
- "Перший." за мотивами п'єси В.Красногорова "Райские врата"
- "На перші гулі" С.Васильченко За свою багаторічну історію у народного аматорського театру були злети і падіння, була клопітка щоденна праця. Сьогодні театр живе, а не виживає. Театр "Авантюра" зібрав, та продовжує збирати людей, яким не байдуже, що буде завтра, людей, закоханих у поезію, у пісню, у музику, у запальний танець, адже театр - мистецтво синтетичне, яке поєднало в собі усі жанри. Театр "Авантюра" вже має незначні досягнення:
-2012 рік... вистава "Перший"... друге місце на обласному огляді-конкурсі народних аматорських театрів "Талантами щедра земля" на приз народної артистки Наталії Ужвій. На цьому ж огляді актор театру Віктор Гаврилюк отримав нагороду за кращу чоловічу роль.
- 2013 рік...вистава "На перші гулі" ...перше місце на 18-му Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва "Від Гіпаніса до Борисфена"
- 2015 рік... вистава "Дуже проста історія". Перший відкритий театральний фестиваль "Комора" м.Кам'янець-Подільський. Перемога в номінації "Краща вистава сучасної тематики". А також актриса театру Бойко Алла отримала нагороду в номінації "Краща акторка другого плану". Та все ж найкращою нагородою для нас залишається Ваша присутність у залі та щирі усмішки!
Слідкуйте за нашою АФІШЕЮ!